261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Marimex Projasňovač 1 l

Marimex Projasňovač 1 l

Přípravek slouží k projasnění bazénové vody, které dodá tu správnou jiskru.

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 32

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Aleš Coufal Datum:25.5.2023 22:19

Předávkování projasňovače

Dobrý den, máme slaný bazén s chlorinátorem. Po zlikvidovani řas nám voda zbělala. Upravili jsme pH a aplikovali projasňovač. Bohužel, kolega místo 100ml nalil do bazénu 1000ml projasňovače, ještě navíc po 6 hodinách pochytal všechny vločky z hladiny síťkou.
Voda je teď ještě více neprůhledná a přijde mi jak kdyby tam plavali bílé kousky čehosi. Dokázali byste nám poradit? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.5.2023 09:35

Re: Předávkování projasňovače

Dobrý den, projasňovač se musí na něco navázat, aby se vytvořily vločky a ty se potom vysály... Řešení tohoto problému není, musíte počkat, až se bazén znovu zašpiní a zafunguje vločkování.. Případně vodu vypustit a napustit novou.

Autor:Tomáš Datum:7.7.2021 18:04

Pomůže mi projasňovač při hodnotě chloru 2 mg?

Dobrý den, v mém bazénu jsem provedl desinfekci jsem provedl jednorázovou desinfekci Savem a Chlor šokem, abych zahubil a desinfikoval zelenou vodu. Teď už mám vyčištěno, ale hodnota chloru se pohybuje okolo 2 mg. Ph mám ideálních 7. Pomůže mi v tomto stavu projasňovač? Díky.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.7.2021 09:45

Re: Pomůže mi projasňovač při hodnotě chloru 2 mg?

Dobrý den, pokud jsme zlikvidoval řasy pomocí chlorových přípravků, pomocí vločkovače je můžete shluknout do větších celků a vysát pomocí vysavače nebo odsát do filtrace. Takže použití vločkovače/projasňovače doporučujeme.

Autor:Petr Bezděk Datum:28.6.2021 18:16

Kartušová filtrace

Dobrý den,

je možný, že projasňovač není vhodný pro kartušovou filtraci? Nikde jsem na toto téma nic nenašel. Vyhodil jsem kvůli tomu jednu K. filtraci, protože jsem si myslel, že je už stará. Druhý den s novou K, stejný problém, nízký tlak. Filtrační vložka byla tak zanesena vločkami, že se nížil tlak. Problém je, že mi vločky stále plavou v bazénu, filtruji už snad 12h a vysávat, ale nedaří se mi to vyfiltrovat. Podle mě to ta K filtrace neutáhne.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2021 09:30

Re: Kartušová filtrace

Dobrý den, kartušová filtrace je vhodná i při použití vločkovače. To, že je kartuše zanesená znamená, že funguje v pořádku. Doporučujeme filtrační vložku propláchnout, případně vyměnit za novou, do té doby, než se bazén od nečistot nevyčistí.

Autor:Jan Datum:3.6.2021 13:31

Projasňovač

Dobrý den po jaké době od aplikace se může jít do vody. Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.6.2021 15:14

Re: Projasňovač

Dobrý den, doporučujeme počkat, až projasňovač zaúčinkuje a vysráží nečistoty, které potom sesbíráte vysavačem. Ale co se týče koncentrace, koupat se můžete klidně za hodinu po aplikaci.

Autor:Marosh Datum:12.7.2020 14:32

Vířivka se solinátorem

Dobrý den, mohu použít projasňovač i ve vířivce se solinátorem a teda se slanou vodou? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.7.2020 08:44

Re: Vířivka se solinátorem

Dobrý den, ano tento přípravek ve vířivce používat můžete.

Autor:Gabriela Jelínková Datum:1.7.2020 15:44

Rozjasnovac

Dobrý den, od opalovaciho oleje se nám voda změnila není už křišťálová, pomůže na to rozjasnovac?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.7.2020 09:50

Re: Rozjasnovac

Dobrý den, obáváme se, že ne. Olej není nečistota, která se dá shluknout do větších celků a vyfiltrovat. Zkuste možná použít toto: https://www.marimex.cz/houbicky-cistici-aquakrystal-sada-2-ks/

Autor:Kateřina Kožušníková Datum:19.5.2020 03:49

Pyl řepky v bazénu

Dobrý den,mám bazén,v jehož blízkosti se nachází pole s řepkou.Do bazénu se mi dostalo velké množství pylu a nyní je voda úplně zakalená, něco mezi zelenou až modrou barvou.Jak nejlépe vyčistím vodu? Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.5.2020 09:33

Re: Pyl řepky v bazénu

Dobrý den, jednoduché řešení bohužel není. Ideálně je problému zabránit krycí plachtou. Pokud pyl klesne na dno, tak použít bazénový vysavač.

Autor:Eva Staňová Datum:8.5.2018 10:25

projasňovač Aquamar

Dobrý den,kvůli dětem jsme přešli na bezchlorovou úpravu vody v bazénu.Lze používat projasňovač Aquamar?Děkuji za odpověď,Eva Staňová
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.5.2018 11:48

Re: projasňovač Aquamar

Dobrý den, i u bezchlorové chemie lze tento prostředek použít. Slouží k vločkování nečistot v bazénu.
Autor:Jiří Datum:4.8.2017 08:22

Vypnutí filtrace

Dobrý den,
aplikovali jsme chlor šok, nepřetržitě 24 hodin filtrovali, voda změnila vzhled z ošklivé žlutozelené barvy na světlejší zelenou, tak jsem aplikoval projasňovač, mám po těch šesti hodinách po aplikaci vypnout filtraci a počkat jestli se nečistoty usadí na dně bazénu nebo mám stále filtrovat? Zatím totiž neshledávám od aplikace projasňovače žádné výrazné změny. Nalil jsem ho přímo do bazénu ke skimmeru v poměru 100 ml na 21 m3 vody. Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:4.8.2017 10:53

Re: Vypnutí filtrace

Dobrý den doporučujeme  filtraci vypnout a po několika hodinách zkontrolovat, zda došlo k usazení nečistot které byste mohli vysát. Pokud ne, zopakujte dávku chlor schocku.. Je možné, že nezničil řasy úplně.
Autor:Karolína Datum:8.7.2017 15:36

projasňovač

Dobrý den, za jak dlouho po použití Chlor Shocku mohu použít Projasňovač? A za jak dlouho po použití se může v bazénu koupat? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.7.2017 09:44

Re: projasňovač

Dobrý den, pokud je voda znečištěná tak, že je potřeba použít projasňovač, doporučujeme ho použít 24 hod. po aplikaci  Chlor Shocku.
Autor:Jana Jakšová Datum:7.7.2016 22:21

vysoký chlor

Dobrý den, prosím vás mohu přidat projasnovač, když mám v bazénu vysoký obsah volného chloru a i stabilitu? Ph i alkalita je v pořádku dle dvou různých testerů, prosím poradte mi i jak ten chlor snížit a zda až potom přidat projasnovač. Děkuji Jana Jakšová
Autor:Jiří Laburda Datum:8.7.2016 09:23

Re: vysoký chlor

Dobrý den, na snížení chloru se používá http://www.marimex.cz/aquamar-chlor-minus-1-0-l/
Autor:Tomáš Sobol Datum:20.7.2015 20:21

Aqvamar projasnovac

Použíl jsem projasnovac a voda ma stale mléčný nadych i po 6 hodinach filtrovani piskovou filtraci co mam dělat dál ??????
Autor:Jiří Laburda Datum:21.7.2015 10:27

Re: Aqvamar projasnovac

Dobrý den, doporučujeme zkontrolovat pH vody. Pokud je správné, je nutné vyčkat, žrejmě jste použil vločkovače hodně. 
Autor:Klára Kovaříková Datum:6.7.2015 05:12

použití s kyslíkovou metodou.

Dobrý den. Můžu použít projasňovač, když používám kyslíkovou metodu?
Autor:Jiří Laburda Datum:7.7.2015 08:26

Re: použití s kyslíkovou metodou.

Dobrý den, ano můžete. Tento přípavek shlouží ke shlukování nečistot a jejich snadnějšímu odstranění bazénovým vysavačem.
Autor:Jakub Petříček Datum:28.5.2015 15:27

Můžu použít se solinátorem

Dobrý den, koupil jsem si Váš projasňovač, ale nejsem si jistý jestli ho můžu použít když vodu neupravuju klasicky chlorem, ale solinátorem? Předem děkuji za odpověď. Jakub Petříček.
Autor:Jiří Laburda Datum:28.5.2015 15:30

Re: Můžu použít se solinátorem

Dobrý den, solinátor vytváří ve vodě chlor, tzn. také používáte chlorovou chemii. Projasňovač použít můžete.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení